داشبورد

چابک با طراحی یک پنل زنده به شما امکان می‌دهد تا هر‌گونه تعاملی که بین کاربر و اپ رخ می‌دهد را در لحظه زیر نظر داشته باشید و با توجه به آن استراتژی‌های خود را وفق دهید.

نگاه کلی

اولین قسمت پنل چابک به داشبورد اختصاص دارد. داشبورد در چهار قسمت اصلی ترافیک، گروه‌ها، رفتار و مخاطبین آمار تحلیلی کاربرانتان را برای کمک به درک رفتارشان در اختیار شما قرار می‌دهد. آمار این صفحه لحظه‌ای است و به صورت آنی به‌ روز‌ رسانی می‌شود. برای درک راحت‌تر این آمار معیار‌های مختلف در قالب نمودار‌های متنوع و کاربردی نشان داده شده است.

عکس مربوطه

نکته: برای نگهداری این آمار می‌توانید هر یک از نمودار‌ها را در فرمت‌های PNG ،JPEG و PDF ذخیره کنید و یا مستقیما آن‌ها را چاپ نمایید.

ترافیک

در قسمت بالای تب ترافیک، معیارهایی از عملکرد اپ شما به صورت کلی آمده است تا روزانه برای آگاهی از آخرین تغییرات، آن‌ها را بررسی نمایید. این معیارها عبارتند از تعداد کل نصب (با در نظر گرفتن نصب هر فرد (یکتاکاربر فعال و تعداد حذفکاربر فعال همزمان، کاربر غیر فعال، میزان بازدید و وفاداری (نسبت تعداد بازدید به تعداد دستگاه برای هر سیستم عامل) که در قسمت پایین با جزئیات بیشتر آمده‌اند.

پس از آمار کلی، ۸ نمودار در صفحه قابل مشاهده است که روی تعداد بازدید، کاربر، پیام، نصب(کاربر جدید)، حذف و نرخ بازگشت تمرکز دارند. هر کدام از این معیارها در بازه‌های زمانی مختلف (ماه، هفته، روز و در برخی موارد ساعت) برای تحلیل شما به صورت جداگانه آورده شده است.

عکس مربوطه

بازدید

هر بار که اپ شما در دستگاه کاربر باز شود، یک بازدید حساب می‌شود. به عبارت دیگر هر زمانی که SDK چابک روی اپ شما باز شود (که این اتفاق پس از نصب چابک هر وقت اپ شما باز شود رخ می‌دهد) یک بازدید رقم می‌خورد. این معیار را در روزهای ماه جاری و حتی میانگین آن در ساعت‌های روز را برای یک هفته می‌‌توانید مشاهده کنید.

کاربر

در این قسمت شما می‌توانید تعداد کاربرانی که از اپ شما استفاده کرده اند (کاربر فعال) را روزانه در طول یک ماه بررسی کنید.

نرخ بازگشت

این معیار برای ارزیابی عملکرد اپلیکیشن‌تان بسیار پر اهمیت است و به شما کمک می‌کند تا از بازگشت یا استفاده مجدد کاربران از اپلیکیشن‌تان در زمان بندی های مختلف پس از نصب مطلع شوید. نحوه محاسبه آن بدین صورت است: تعداد بازدید روز منهای نصب روز تقسیم بر تعداد کل نصب تا روز قبل آن.

پیام‌ها

تمام پیام‌های ارسالی از طرف شما به کاربران تان در یک بازه زمانی با جزئیات وضعیت آن ها‌ (تحویل داده شده، در صف ارسال و …) قابل مشاهده است.

نصب

آمار کاربران جدید (نصب‌ها) را می‌توانید در ماه جاری کنترل کنید. با کلیک بر روی نمودار نصب در ماه جاری می‌توانید ساعات نصب هم مشاهده فرمایید.

حذف

آمار حذف کاربران در طول ماه جاری را میتوانید کنترل کنید و با سرویس‌های پیامک و وب پوش چابک آن‌ها را بازگردانید.

گروه‌ها

در این تب آمار گروه‌هایی که کاربرانتان را در آن قرار داده‌اید قابل مشاهده است. این گروه‌ها در قالب سگمنت، کانال و تگ ایجاد شده‌اند.

سگمنت

یکی از مهم‌ترین عامل تاثیرگذاری و هدفمندی پیام، انتخاب هوشمند مخاطب آن است. قابلیت سگمنت یا همان گروه‌بندی پیشرفته راهی برای شما فراهم می‌کند تا کاربرانتان را با اعمال و حتی ترکیب فیلترهای متعدد بر مبنای تمام ویژگی‌های کاربر از جمله موقعیت مکانی و رفتارهای او با هم، بتوانید پیام خود را با حداکثر بازخورد ارسال کنید.

کانال

پیام رسانی بین سرور چابک و کلاینت‌ها روی کانال‌ انجام می شود. بنابراین برای دریافت پیام، کلاینت باید در کانال مربوط به آن عضو (subscribe) شود. چابک به طور پیش‌فرض کلاینت را عضو یک کانال خصوصی به ازای شناسه کاربر می‌کند. کانال‌ها به منظور گروه‌بندی کاربران برنامه شما استفاده می‌شوند و می‌توانید با استفاده از آن به سادگی پیامی را به صورت جمعی برای کاربران خود ارسال کنید. مثلا در یک اپلیکیشن اطلاع‌رسانی یا خبری، هر یک از کاربران در زمینه‌های مختلفی همچون اخبار سیاسی، ورزشی یا اجتماعی علاقه‌مندی خود را در برنامه ثبت می‌کنند و انتظار دارند پس از انتشار اخبار در زمینه موردنظر، بلافاصله از انتشار خبر جدید مطلع شوند. با استفاده از قابلیت ارسال پیام روی کانال‌ها می‌توانید با انتشار یک پیام، همه کاربرانی که در آن کانال عضو هستند را مطلع کنید.

تگ

شما از طریق تگ می‌توانید کاربران‌تان را بر اساس ویژگی‌های مورد نظرتان دسته‌بندی کنید وبراساس آن نحوه تعامل با آنان را رقم بزنید. آمار اعضای تگ‌ هم مانند کانال‌ها نمایش داده شده است.

عکس مربوطه

رفتار

در این تب رفتارهای کاربر شما از طریق رصد تمام رخدادها و رویدادهایی که در اپ شما اتفاق می‌افتد، قابل مشاهده است.

رخداد

رخدادها در واقع رفتارهایی هستند که شما تعیین می‌کنید توسط چابک رصد شوند. این رخداد می‌تواند هر اتفاقی در اپ شما باشد مانند کلیک کردن روی چیزی، اضافه به سبد، سفارش دادن، لایک کردن،‌ کامنت نوشتن و … . تعداد این رخداد‌ها به صورت نگاه کلی در هفته و ماه جاری و همینطور در قالب نمودار در ۱۲ ساعت گذشته قابل مشاهده است.

‍‍‍نکته: برای تعیین و رصد این رفتارها، صفحه رصد رویدادها را در مستندات (اندروید، آی‌اواس و وب) مطالعه نمایید.

رویداد

رویداد‌هایی مانند موقعیت مکانی (geo)، مشاهده شدن پیام (seen)، وضعیت باتری، انتقال داده بین بکند و سرور و … در قالب نمودار در ۱۲ ساعت گذشته قابل مشاهده است.

عکس مربوطه

مخاطبین

در این قسمت ابتدا آمار کاربران اپ شما در اندروید، آی‌اواس، ویندوزفون، وب با تفکیک به روز رسانی شده یا نشده و همینطور آمار توکن‌های نادرست و کاربران بدون توکن در قالب نگاه کلی آمده‌اند. پس از آن می‌توانید آمار کاربرانتان را براساس ویژگی‌های دسترسی‌شان به چابک مانند نوع اینترنت، گوشی، اپراتور، مدل آی او اس و اندروید، نسخه چابک، نسخه برنامه روی دستگاهشان و همینطور آمار میانگین بازدید صفحه‌ها بررسی کنید.

عکس مربوطه