ارسال

این تب به شما امکان می‌دهد با کاربرانتان ارتباط برقرار کنید. در اینجا ۳ روش برای ارتباط با کاربر وجود دارد. ارسال پیام متنی، ارسال رویداد و ارسال پوش‌ خودکار مکانی که در ادامه به هر یک پرداخته می‌شود. با این ۳ روش می‌توانید کمپین‌های بی‌شماری را برای مخاطبانتان با دسته‌بندی پیشرفته ارسال کنید.

ارسال پیام متنی

این صفحه مخصوص تعریف کمپین است و به شما امکان‌ می‌دهد کمپینی را طراحی کنید و با گروه‌بندی کاربرانتان پیام‌های هدفمندی را پس از بررسی پیش‌نمایش آن در اندروید، آی‌او‌اس و وب ارسال کنید.

سیاست ارسال

در این قسمت دو گزینه وجود دارد،‌ گزینه اول صندوق پیام چابک است که با آن می‌توانید کمپین خود را از دو کانال چابک و یا پوش‌نوتیفیکیشن ارسال کنید. گزینه دوم هم متن اعلان با متن پیام یکی باشد است که در صورت اعلان‌دار بودن پیامتان، متن آن به عنوان متن اعلان استفاده خواهد شد و در صورت خاموش بودن این گزینه و اعلان‌دار بودن پیام، متنی که در پیش‌فرض اعلان در بخش تنظیمات قرار دادید استفاده خواهد شد.

مخاطبان پیام

در این قسمت می‌توانید مخطبان پیامتان را به ۴ روش تعیین کنید. این روش‌ها عبارتند از: سگمنت، فیلتر، کانال و خصوصی استفاده نمایید.

  • سگمنت: سگمنت یا گروه‌بندی پیشرفته به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبان پیامتان را با ترکیب فیلتر‌های متعدد چابک گروه‌بندی کنید و هر کدام را با نام دلخواهتان ذخیره کنید. این سگمنت‌ها براساس معیارهای بازدید (اولین، آخرین و تعداد)، دسترسی کاربر (نسخه برنامه، سیستم‌عامل و نوع دستگاه)، تگ و موقعیت مکانی و همچنین رصد رفتار‌های کاربر ایجاد شده‌اند.

‍‍‍نکته: مواردی که در سگمنت نام رخداد دارند همان رصد رفتارهای کاربر هستند که خود شما آن‌ها را تعیین می‌کنید. برای مشاهده تعیین و رصد این رفتارها صفحه رصد رویدادها را در مستندات (اندروید، آی‌اواس و وب) مطالعه نمایید.

عکس مربوطه

  • فیلتر: در این قسمت چابک به طور پیش‌فرض پنج فیلتر را برای دریافت پیام توسط کاربران قرار داده است. فیلتر‌های تاریخ عضویت، دفعات باز کردن اپلیکیشن، آخرین حضور کاربر در اپلیکیشن، نوع پلتفرم یا نسخه آن و محدوده مکانی همگی قابل اعمال هستند.

عکس مربوطه

  • کانال: اگر می‌خواهید یک پیام عمومی را برای تمام اعضای یک کانال ارسال کنید، در این قسمت کانال مورد نظرتون را انتخاب کنید و پیامتان را منتشر کنید.

  • خصوصی: در این قسمت می‌توانید پیام شخصی‌سازی شده برای یک کاربر به خصوص بفرستید؛ فقط کافیه پس از انتخاب کانال ارسالی، شناسه آن کاربر را وارد نمایید.

محتوای پیام

در این قسمت شما محتوای پیام خود را می‌نگارید و پس از آن می‌توانید با پیش‌نمایش اندروید، آی‌اواس و وب آن را قبل از ارسال بررسی کنید.

عکس مربوطه

نحوه تحویل پیام

در قسمت سیاست تحویل، شما تعیین می‌کنید که کاربر در چه موقعیتی پیامتان را دریافت کند. چابک ۳ شرایط از پیش تعیین شده (درون برنامه ای، زنده، بدون اعلان) را برای این هدف قرار داده است. برای آسانی کار توضیح هر شرایط در جلوی آن نوشته شده است.

سیاست درون برنامه‌ای:‌ پیام زمانی که اپ روی دستگاه کاربر باز است دریافت می‌شود.

سیاست زنده: پیام فقط در صورت باز بودن اپ در لحظه ارسال دریافت می‌شود. در صورتی که اپ باز نباشد اما اینترنت دستگاه کاربر وصل باشد اعلان پیام دریافت خواهد شد.

سیاست بدون اعلان: پیام بدون اعلان دریافت می‌شود.

عکس مربوطه

پیام جایگزین

در قسمت آخر هم یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد چابک قرار گرفته که همان پیام جایگزین است. به این ترتیب که شما می‌توانید در صورت نرسیدن پیامتان به هر دلیلی به کاربر یک پیامک خودکار ارسال کنید و فرصت تعامل با او را از دست ندهید.

عکس مربوطه

ارسال رویداد

در این قسمت شما می‌توانید از بکند انواع داده را به عنوان یک رویداد به اپ کاربر ارسال کنید.

عکس مربوطه

پوش خودکار مکانی

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب توجه چابک، پوش خودکار مکانی است که به شما این امکان را می‌دهد تا پوشی با تعیین یک محدوده مکانی کار بگذارید تا به صورت خودکار با وارد و خارج شدن کاربر به آن محدوده پوش فرستاده شود. شما می‌توانید پس از پر کردن جزئیات پیام و تعیین محدوده هر کدام از پوش‌هایتان را ذخیره کنید و وضعیت آن‌ها را مشاهده نمایید.

عکس مربوطه